

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 45 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 21 MHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 2.4 V/µs |
| Operating Supply Current | 2.5 mA |
| Input Bias Current | 50 nA |
| Nominal Supply Current | 2.2 mA |
| Output Current per Channel | 49 mA |
| Gain Bandwidth Product | 22 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 111 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Input Voltage Noise Density | 2.9 nV/sqrt Hz |
Stock: 659
Distributors
pcbx
Unit Price$2.05642
Ext.Price$2.05642
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.05642 | $2.05642 |
| 10 | $1.74643 | $17.46430 |
| 25 | $1.61083 | $40.27075 |
| 50 | $1.48576 | $74.28800 |
| 100 | $1.37042 | $137.04200 |
| 300 | $1.32459 | $397.37700 |
| 500 | $1.28030 | $640.15000 |
| 1000 | $1.24063 | $1240.63000 |
